28. Aprila 2024.

Dvorana Mladost

JU Sportska dvorana "Mladost" Prijedor

KMF “Prijedor” slavio protiv “Borca” u prvom “krajiškom derbiju”

U susretu 6. kola Druge lige Republike Srpske u futsalu-Grupa “Zapad”, ekipa Kluba malog fudbala “Prijedor” ostvarila je četvrtu pobjedu.

Prijedorčani su na parketu dvorane “Mladost” u prvom “krajiškom derbiju” u ovom sportu, savladali ekipu KMF “Borac” iz Banjaluke rezultatom 4:2 (0:0).

I ovoga puta domaća publika je podržala futsalere pa se na tribinama našlo oko 500 ljubitelja ovog sporta.

Prvi dio igre prošao je bez golova iako je na obje strane bilo lijepih akcija i dobrih prilika ali su oba golmana bila na visini zadatka.

Nakon što je jedan gostujući igrač igrao rukom unutar šest metara, sudije su opravdano dosudile penal koji je sigurnim udarcem realizovao Parhamov.

Banjalučani su do poravnanja došli u 30. minuti preko Đakovića ali je samo nekoliko trenutaka kasnije Miodragović ponovo donio vođstvo domaćima.

Kada je sjajni Stefan Gavranović povećao na 3:1 u 37. minuti činilo se da je sve gotovo.

Međutim, igrači “Borca” su iskoristili veliki broj prekršaja Priejdorčana pa su preko Đukanovića iz penala samo minut kasnije ponovo donijeli neizvjesnost.

KMF “Prijedor”: KMF “Borac” Banjaluka 4:2 (0:0)