29. Marta 2024.

Dvorana Mladost

JU Sportska dvorana "Mladost" Prijedor

PRIJATELJSKA UTAKMICA – ŽRK MIRA: ŽRK BORAC 35:24

Rukometašice “Mire” počele su sa odigravanjem prijateljskih utakmica u okviru priprema za novu sezonu Premijer lige BiH za žene.

Prijedorčanke su proteklog vikenda u dvorani “Mladost” slavile rezultatom 35:24 protiv ekipe ŽRK “Borac” iz Banjaluke.

Početak susreta protekao je u izjednačenoj igri a prvi dio je završen sa +3 za domaće (14:11).

Izabranice trenera Darka Gligorevića u nastavku su igrale bolje pa su na kraju slavile sa ubjedljivih 35:24.

U redovima “Mire” najefikasnija je bila Azra Bašanović sa 10 a pratila ju je Duška Tintor sa 8 golova.

Treba reći da je svoje minute na poziciji lijevog krila dobro iskoristila jedna od najmlađih prvotimki Milica Bilbija koja je postigla 3 pogotka.

U ekipi koja nastupa u Prvoj ligi Republike Srpske 5 golova je postigla Božana Ćutković, koja je u prošloj sezoni nosila dres Prijedorčanki.